Pomoc w Tibilisi

W dniach 9-22 stycznia 2018 r dzięki fundacji Pro Spe w ramach wolontariatu członkowie naszego Stowarzyszenia  brali udział w rozbudowie Ośrodka dla osób nie pełnosprawnych w Tbilisi. Ośrodek prowadzą Polacy, ojcowie Kamilianie ; Paweł Dyl i Zygmunt Niedźwiedź. Naszym zadaniem było przygotowanie ścian pod prace okładzinowe oraz szpachlowanie i malowanie.

20170205 092005

 

W dniach 3-5 lutego członkowie SSRW region południe dorzucili kolejny prezent do worka zwanego „czyny z dobrego serca.” W tych dniach niewielka grupka zapaleńców wolontariatu postanowiła podarować swój wolny czas na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im ks. J. Twardowskiego w Bochni.

20160925 14185024-25 września 2016 roku w miejscowości Młodzawy Duże woj. Świętokrzyskie, po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych wykazali się nie tylko wiedzą i doświadczeniem w pracach remontowych ale i wielkim sercem. Przy wsparciu firmy Rigips – dostawcą i fundatorem materiału, członkowie SSRW wykonali w czynie społecznym sufit podwieszany kasetonowy z wypełnieniem płytami Rigips Gyptone w świetlicy dla dzieci w budynku OSP. 

195839 teczowa lazienka dla laurki lm 20 Miło nam poinformować, że członek naszego Stowarzyszenia Tomasz Krych zaangażował się w remont łazienki dla chorej Laurki. Tym bardziej cieszy nas fakt, że zgodnie z naszym mottem "Najnowsze technologie - profesjonalni wykonawcy" Laurka zyskała łazienkę wykonaną solidnie i zgodnie ze sztuką budowlaną. Poniżej tekst opisujący całe przedsięwzięcie.

 

image008

Podczas rozmów związanych z planowaniem imprez na rok 2015 organizowanych przez SSRW Region Podkarpacie padła propozycja pomocy w remoncie Ośrodka Caritas w Wysokiej. W ośrodku odbywają się zajęcia i terapie dla dzieci, które mają różnego rodzaju problemy zdrowotne.

20131227 154703

Od roku trwają prace remontowo adaptacyjne nowopowstającego Centrum Uskrzydlania Dzieciaków w Chorzowie przy ul. Gwareckiej 4/2. Fundacja Centrum uskrzydlijdzieciaki.pl otrzymała od miasta lokal pod warunkiem przeprowadzenia we własnym zakresie remontu i zaadaptowania pomieszczeń pod działania na rzecz dzieci i młodzieży. Będzie to miejsce wyjątkowe, gdyż każde dziecko bez względu na sytuację rodzinną, materialną, zdrowotną, pochodzenie - będzie mogło nie tylko pożytecznie spędzić czas nabywając nowych umiejętności, ale też skorzystać całkowicie bezpłatnie z wszelkich organizowanych form zajęć, nastawionych na spełnianie marzeń, pasji i rozwijanie indywidualnych talentów.

 

11

Fachowcy ze Stowarzyszenia SGSRW wyremontowali dwie sale w szpitalu dziecięcym Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Z taką właśnie prośbą zwróciła się do nas kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej pani Anna Piaseczna Piotrowska.

 

DSCF5408W dniach 22-26.02.2014 z inicjatywy Zenka Wachnika podjęliśmy się remontu sali lekcyjnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie. Prace polegały na naprawie i pomalowaniu ścian oraz położeniu paneli podłogowych.

19Po raz kolejny członkowie SGSRW włączyli się w akcję „Szlachetne Przedsięwzięcie w Węgrowie”. Tym razem pomagaliśmy rodzinie, której cały dobytek spłonął w pożarze kamienicy.

malowanie klasy ElfaW dniach od 3 do 7 lutego 2014 roku podczas ferii zimowych członkowie Stowarzyszenia z regionu wielkopolskiego czynnie włączyli się w akcje remontu (odnowienia) klasy szkolnej jednego z Gnieźnieńskich gimnazjów. Prowokatorem tego całego "zamieszania" była osoba, która uczęszcza do w/w gimnazjum i która kryje się pod pseudonimem "Elf" czyli córka naszego kolegi Andrzeja.

sgsrw-kolorujeW Częstochowie odgwizdano koniec meczu. Kolejny Dom Dziecka z akcji TYTAN Liga KolorujeMY został odnowiony. W grudniu 2013 roku fachowcy z SGSRW region łódzki wzięli udział w akcji KolorujeMy. Celem akcji był remont pomieszczeń placówki opiekuńczo-wychowawczej w Częstochowie ul. Kolorowa 82. Przy wsparciu firmy SELENA, która ufundowała wszystkie materiały potrzebne do remontu, kibiców, piłkarzy Raków Częstochowa, uczniów szkoły budowlanej z Wielunia zostały wyremontowane trzy pomieszczenia w tej placówce.