To był najbardziej zapracowany długi weekend. Członkowie SSRW Region Wielkopolski zaprezentowali się tym razem w pięknie położonym u podnóża gór miasteczku Złoty Stok. Jak to się stało że mogliśmy promować nasze stowarzyszenie właśnie tu, w otoczonym kopalniami złota i arsenu miasteczku?
Otóż początek miał miejsce rok temu. W maju 2016r. Region Wielkopolski SSRW prowadził prace nad herbem miasta Szamocin, gdzie podczas Dni Miasta mieszkańcy i przybyli goście mogli obserwować zmagania fachowców. Szamocin w tym czasie odwiedziła także delegacja z partnerskiego miasta, czyli Złotego Stoku, z Panią Burmistrz na czele. Kiedy zobaczyła przekazany na ręce Burmistrza Szamocina herb wykonany z płytek ceramicznych, oficjalnie zaprosiła członków SSRW do swojego miasta, aby podczas Regionalnej Gwarkiady wykonali herb Złotego Stoku.
Herb Złotego Stoku jest bardzo skomplikowany i stanowił nie lada wyzwanie dla pracujących nad nim rzemieślników. Tydzień przed wyjazdem chłopaki spotkali się w celu ustalenia najdrobniejszych szczegółów i opracowania planu działania. Praca została wykonana za pomocą szlifierek ręcznych i dopieszczona dyskami polerskimi. Wśród odwiedzających nasze stoiska, dało się zauważyć niedowierzanie, wręcz fascynację, że tak skomplikowany wzór można wykonać za pomocą szlifierek kątowych z tarczami diamentowymi.
Oczywiście jak zawsze na takiego typu imprezach nie mogło zabraknąć partnerujących nam firm, które udostępniły nam materiały i narzędzia potrzebne do wykonania pracy. Tym razem byli z nami: Adiam, Ultrament, Weber i Mapei. W tym miejscu należą się podziękowania za aktywny udział w wydarzeniu.
Szczególne podziękowania należą się kolegom z Regionu Południe, Radkowi i Mariuszowi oraz Markowi i Wojtkowi z Wrocławia, którzy przyjechali aby wesprzeć nas w działaniu i promowaniu stowarzyszenia. Obecni byli też członkowie Zarządu: Marek i Zenobiusz, którzy wspierali nas merytorycznie podczas rozmów z włodarzami miasta i odwiedzającymi nasze stoiska.
Pokazy trwały dwa dni. Uczestnicy i partnerzy od wczesnych godzin porannych rozstawiali swoje stanowiska. Oprócz pracy finałowej, panowie pokazali też swoje umiejętności działania na innych produktach niż płytki. Członek SSRW Południe Radek zachęcał dzieci i odwiedzających stoiska dorosłych, aby sami spróbowali np: fugowania, przy tym barwnie im opowiadał o wykonywanej czynności. Dzieciaki mogły też spróbować grawerowania w kamieniu. Inwencji twórczej nie brakowało, z kamieni pociętych na udostępnionej przez firmę Adiam profesjonalnej maszynie powstał niezwykły motyw.
Członkom SSRW zależy na promowaniu swojego stowarzyszenia i bardzo godnie je reprezentowali. Z dumą noszą na swoich piersiach znak przynależności do SSRW i bardzo się z nim utożsamiają. Na każdych pokazach uświadamiają ludzi jak ważna jest dokładność i nowe trendy w technologii. Oni są żywym dowodem na to, że praca może być pasją, a świadczą o tym zadowoleni inwestorzy i ich rekomendacje. Być może i dla ciebie praca jest pasją, więc warto byłoby się zastanowić nad wstąpieniem w nasze szeregi. SSRW daje możliwości, jakich małe firmy nie są w stanie posiąść na własną rękę, np. pasmo szkoleń dotyczących szeroko pojętych zagadnień z tematyki robót wykończeniowych. Należy wspomnieć, iż członkowie z całej Polski bardzo często wspólnie wykonują prace charytatywne, od drobnych remontów w swoich gminach, po remonty w domach dziecka i szpitalach. Przy takich okazjach jak Złoty Stok, spotykają się całymi rodzinami, gdzie oprócz ciężkiej pracy potrafią dobrze się bawić i integrować. Żony, partnerki, córki są bardzo dużym wsparciem dla swoich mężczyzn w te dni.
Zaproszenie przez Panią Burmistrz do Złotego Stoku, było dla nas nie lada wyróżnieniem. Poczuliśmy się docenieni. Być może i państwo chcielibyście dla swojego miasta posiąść tak unikalny herb. My jesteśmy otwarci i czekamy na zaproszenia. Nasza przyjemność może być państwa satysfakcją.