Temat Filtry do wody

Więcej
2021/08/05 16:34 #1 przez
Filtry do wody was created by
Dzień dobry, mam 2 pytania:

1. Czy te filtry  sklep.technikawody.pl/produkt/filtr-wody...-zmiekcza-odzelazia/  nadadzą się do domu, gdzie woda jest o takich wskazaniach: Fe 1mg/l, Mn 0,05 mg/l? Zdaję sobie sprawę, że stacja uzdatniania będzie lepsza, ale jej założenie wiąże się z pewnymi dodatkowymi kosztami akurat w tym domu, który kupiłem. Dom ma 9 lat, rury są z pp. Na starek kabinie prysznicowej i w pralce, którą mieli poprzedni właściciele było sporo brunatnego osadu, dlatego szukam jakiegoś rozwiązania.

Rozważam czy w ogóle jest sens inwestować w te filtry, do których link jest powyżej

2. I drugie pytanie. Jeśli nie zastosuję żadnego rozwiązania, czy oprócz estetyki ta woda będzie szkodzić jakoś instalacji w całym domu, np pompie doprowadzającej wodę ze studni albo innym elementom?

Dziękuję!
Tomasz Janiak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2021/08/05 17:00 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Filtry do wody
Napisz też na grupie Facebookowej SSRW - www.facebook.com/groups/SpecjalisciRobotWykonczeniowych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/08/05 17:10 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Filtry do wody
Dzięki! Wysłałem prośbę o dołączenie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/08/09 20:43 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Filtry do wody
WITAM Filtr mechaniczny -zawsze i jak najbardziej , filtr węglowy - trzeba go wymieniać systematycznie , bo jak będzie przesycony to następuje tzw przebicie źródła , czyli on sam staje się źródłem skażenia wody , co jest szkodliwe , filtr chemiczny - odżelaziacz, odwapniacz  , dopiero jeśli oddasz wodę do badania ( sanepid) będziesz wiedział jaki masz zastosować , bo inaczej możesz narobić więcej szkód niż pożytku , więc zalecam jedynie filtr mechaniczny z wkładem sznurkowym ( najbardziej się sprawdzają) 10 calowy wpięty w układ na dwóch zaworach śrubunkowych może być z wejściem 3/4 cala lub 1 calowy  BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Mistrz Glazurnik Autoryzacja Mapei
Więcej
2021/08/11 07:54 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Filtry do wody
Sprzedam ci dwa 10 calowe po 25zl za sztukę 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.056 s.