Temat Zamknięcie zaworów w pionie, zawór podpionowy

Więcej
2022/08/23 14:27 #1 przez
Robie remont w mieszkaniu i chciałbym wymienić zawór wody, odcinający wode w mieszkaniu (sam, spółdzielnia dała wybór sam lub 2 miesiące czekania). Problemem jest to że musiałbym odciąć pion wodny którego wyłączenie znajduje się na na parterze.

Schemat tego odcięcia obrazuje, "profesjonalny obrazek"  załączony do postu. Kolory czerwony i zielony oznaczają zawory. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to że przy zaworze czerwonym zawarta jest informacja "Proszę nie odkręcać zaworu podpionowego, gdyż grozi zalaniem mieszkań". Mieszkanie znajduje się na 3 piętrze więc podejrzewam że mnie obchodzi zawór zielony, oba zawory są kulowe. Administracja nie jest w stanie stwierdzić skąd ta informacja, natomiast firma z pogotowia wodno-kanalizacyjnego już nie współpracuje ze współdzielnią i nie udziela informacji. Co ważne informacja mówi o otwieraniu a nie zamykaniu zaworu. Kartka jest tylko pod jednym zaworem ale nie wiadomo mi do którego sie odnosi.

Moje pytanie jest następujące, który z tych zaworów to podpionowy i czy ktokolwiek wie co może oznaczać informacja w na tej kartce, lub w jakim jest celu? ( pozostałość po remoncie lub jakiś inny już nie aktualny artefakt? ), czy może jakiś mankament instalacji wodnej? Podobno ostatni remont kanalizacji miał miejsce 15-20 lat temu.

Czy zamknięcie a potem otwarcie zaworu zielonego będzie bezpieczne?
 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/24 11:11 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zamknięcie zaworów w pionie, zawór podpionowy
Podpoinowy to zielony , kratka może oznaczać że zawór jest w zabudowanej rewizji BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.180 s.