Temat Jak zaprojektować wymianę kanalizacji w bloku z lat 70-tych jednym podejściem

Więcej
2022/09/19 21:24 #1 przez
Serdecznie pozdrawiam Wszystkich.

Nurtuje mnie pewien problem i proszę znawców o cenne porady jak go rozwiązać.
Łazienka 1,8m na 1,75 m w mieszkaniu wielorodzinnym w bloku z lat 70-tych z cegły i pustaków (3 piętro - ostatnie, nad mieszkaniem tylko dach).

Obecnie kanalizacja wygląda następująco :
pion kanalizacyjny w łazience na końcu w lewym rogu wmurowany w ścianę, od podłogi pod sufit i pewnie na dach rura PCV średnicy ok. 100mm, od poziomu podłogi w dół trójnik żeliwny średnicy ok 100mm z niego kolanko tej samej średnicy o kącie ok. 45 stopni z kołnierzem wystającym ponad poziom podłogi i rurą harmonijkową do WC,
na końcu łazienki po prawej stronie ok 30cm od ściany w podłodze kratka wannowa żeliwna z syfonem i po ścianie na drugą stronę ściany do kuchni rura żeliwna średnicy ok.50 do zlewu, te dwa odpływy prawdopodobnie są połączone za pomocą trójnika w podłodze, przechodzą przez podłogę do sąsiada, lecą przez jego całą łazienkę do pionu i są wpięte poniżej mojego odpływu z WC do którego tylko mam dostęp.

Trochę już czytałem i wiem że powinno to wyglądać tak że jeden odpływ z WC a drugi z pozostałych urządzeń i w pionie nad odpływem z WC.

Myślałem żeby to zrobić na jednym podejściu bo dojście do pionu nie jest łatwe bo po pierwsze komina praktycznie nie ma i od podłogi w dół żeliwo: wymienić kolanko żeliwne do WC, zamiast niego kolanko 45 stopni PCV 110/110 z odejściem 50mm, i drugie 45 stopni 110 pod WC geberit a z 50-ki przez trójniki 50-tkami pod umywalkę i brodzik w łazience i przez ścianę do kuchni pod zlew i jeszcze kawałek dalej pod zmywarkę tylko nie wiem czy dalej 50-tką czy 32mm, do zmywarki od pionu będzie ok.3m. Oczywiście cała tak wykonana kanalizacja będzie miała odpowiednie spadki.

Czy to tak można zrobić i czy nie będzie problemów z opróżnianiem wody z syfonów przez WC i niemiłymi zapachami z tym związanymi ?

Dziękuję za wszystkie cenne opinie, porady i uwagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/09/26 18:32 #2 przez
Tak jak myślałem...fachowcy którzy się znają na układaniu hydrauliki wyjechali dawno temu do Anglii, trzeba tam pytać na forach. Mimo wszysto dziękuję za chęć pomocy i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.087 s.