Temat Wymiana górnopłuka

Więcej
2022/11/29 20:29 - 2022/11/29 21:24 #1 przez
Wymiana górnopłuka was created by
Witam wsystkich.

Zamierzam wymienić to "cudo" na nową spłuczkę czyli typowy dolnopłuk przykręcony do miski. Widoczny na zdjęciu górnopłuk to plastikowe straszydło, które ma pewnie ze 30 lat choć muszę przyznać, że pomimo iż straszy to swoją funkcję spełnia w miarę dobrze.

Pytanie brzmi: czy rozwiązanie, w którym pozostawiam widoczny na poziomie spłuczki zawór odcinający na swoim miejscu i, po przykręceniu nowej ceramicznej spłuczki do miski, montuję dłuższy wężyk elastyczny, jest rozwiązaniem wystarczającym? Wężyk po przybliżonych pomiarach musiałby mieć ok. 1,5 m długości (na zdjęciu nakreśliłem jego przebieg). W przeciwnym razie pozostaje mi przeróbka instalacji wodnej żeby zawór odcinający znalazł się niżej, w okolicach poziomu nowej spłuczki. Nie ukrywam że nie chcę pakować się w koszty przeróbki instalacji, w każdym razie nie w tej chwili.

Proszę fachowców o poradę i pozdrawiam :)

 
 
 
Załączniki:
    Ostatnia2022/11/29 21:24 edycja: od. Powód: dodałem zdjęcia z załączników

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2022/11/30 17:15 #2 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Wymiana górnopłuka
    Wymień zawór przy pralce na kombinowany, podłączysz wtedy pralkę i dolnospłuk w jednym miejscu. Wężyk będzie krótszy i w poziomie
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2022/11/30 17:47 #3 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Wymiana górnopłuka
    Czyli opcja z wypuszczeniem wężyka tam z góry odpada? Mało miejsca mam za tą pralką na zawór kombinowany, jeśli tam dać wężyk to będzie on mocno zgięty w dwóch miejscach na bardzo krótkim odcinku. Pralki do przodu też już nie przesunę bo przed nią stoi wanna i po otwarciu drzwiczek pralki zostaje 1 cm do wanny.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    • Wylogowany
    • Elite Member
    • Elite Member
    • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca Mapei
    Więcej
    2022/11/30 19:20 #4 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Wymiana górnopłuka

    ciekawski92 post=67929 napisał: Czyli opcja z wypuszczeniem wężyka tam z góry odpada? Mało miejsca mam za tą pralką na zawór kombinowany, jeśli tam dać wężyk to będzie on mocno zgięty w dwóch miejscach na bardzo krótkim odcinku. Pralki do przodu też już nie przesunę bo przed nią stoi wanna i po otwarciu drzwiczek pralki zostaje 1 cm do wanny.

    A czy wiesz jak wygląda zawór kombinowany?Bo Kacper dobrze Tobie podpowiada .Jeśli masz obawy to również dobrze możesz na podejściu do pralki zainstalować trójnik i rozprowadzić bez żadnych ugięć tak jak Tobie będzie wygodnie i bez załamań
     

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2022/12/01 11:16 #5 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Wymiana górnopłuka
    Nie odpowiedzieliście mi Panowie na pytanie czy można zrobić to z długim wężykiem ale dzięki za pomoc. Fajnie że są takie miejsca jak ten portal :)

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2022/12/02 11:40 #6 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Wymiana górnopłuka
    Daj wężyk , i będzie działać, nawet na takim prysznicowym
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2022/12/02 18:12 #7 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Wymiana górnopłuka
    No i bardzo mi miło Pana poznać :)

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    • Wylogowany
    • Senior Member
    • Senior Member
    • Mistrz Glazurnik Autoryzacja Mapei
    Więcej
    2023/02/07 20:24 - 2023/02/07 20:24 #8 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Wymiana górnopłuka
    A rura pp jest tańsza niż wężyk poproś kogoś znajomego kto kuma temat żeby ci to ogarnoł ze zgrzewarką. Będzie lepiej i ładniej.
    Ostatnia2023/02/07 20:24 edycja: od.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Czas generowania strony: 0.265 s.