Temat Zapach kanalizacji w łazience

Więcej
2023/03/08 19:21 #1 przez
Dzień dobry,

na wstępie zaznaczę, że przejrzałem podobne tematy na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, dlatego zakładam nowy temat.

Od jakiegoś czasu w łazience w bloku pojawia się zapach kanalizacji. Raz jest, raz go nie ma, ale przeważnie czuć smród. W łazience jest umywalka, prysznic, toaleta, pralka i suszarka. Najintensywniejszy zapach jest za pralką i pod umywalką (pralka stoi przy umywalce) Syfon w umywalce i pod prysznicem jest sprawny. Stamtąd nie wydobywają się żadne zapachy, nie ma też żadnego powiewu powietrza. Wąż odpływowy od pralki podłączony jest też do drugiego syfonu wspólnego z odpływem z suszarki i to wszystko wmontowane jest w rurę 50 wychodzącą ze ściany.

[img]<a href=https://zapodaj.net/6062549e523b9.jpg.html>IMG_20230301_174247.jpg</a>[/img] 

Pomyślałem, że może przepuszcza coś przez uszczelki  w rurkach od umywalki, albo przy wejściu syfonu od pralki w ścianę. Uszczelniłem silikonem wszystkie łączenia, nie pomogło, dodatkowo uszczelniłem wszystko taśmą, ale znów pudło.. Nie mam już zielonego pojęcia skąd smród za pralką. Pralka nie ma roku, wszystko nowe. Wcześniej odpalałem kadzidło, bo myślałem, że dym wskaże mi miejsce z którego cokolwiek wieje i nic, dym wolniutko się rozchodził, żadnych zawirowań przy pralce, umywalce czy pod prysznicem. Ja już zaczynam myśleć, że to przez ściany przenika. 

Macie jakiś pomysł skąd ten smród? Dodam, że po wyjęciu syfonu od pralki czy też rurek od umywalki z rury 50 jest dosyć mocny cug, który wwiewa powietrze z kanalizacji do łazienki, ale syfony są sprawne. W łazience jest też kratka wentylacyjna, w której zamontowany jest wiatrak. Jak jest wyłączony to powietrze i tak jest wywiewane z łazienki.
 
Załączniki:

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/10 22:25 #2 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Wyjmij syfon pralki  ze ściany, zatkaj kanalizację i sprawdź czy dalej śmierdzi.

    boko
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/13 15:24 #3 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    To jest jedynie podłączenie odpływu z pralki a nie syfon - brak syfonu do pralki , a to koszt jedynie 20 zł , to co zamontowane jest obecnie to jest podłączenie DO SYFONU ale pod zlewem czy umywalką  BIK

    BIK
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/16 07:14 #4 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Zatkałem oby dwa wyloty. Niestety jest tak, że w bardziej wietrzny dzień ten zapach i tak się gdzieś przedostaje do łazienki. Jak się ucho do ściany przyłoży to słychać jak w rurach hula wiatr. Okadzając dymem te zaślepki nie widać jednak nigdzie, aby dmuchało z kanalizacji. Nie mam zielonego pojęcia skąd to może dmuchać.

    Zastanawiam się czy jest możliwość, że zapach przedostaje się kratką wentylacyjną od jakiegoś sąsiada. Ale każdy chyba powinien mieć swój pion, prawda?

    Plik załącznika:

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/16 07:18 #5 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Jest podpisane, że to syfon z zaworem zwrotnym.

    allegro.pl/oferta/syfon-do-pralki-i-susz...V9uprzwaAh3jEALw_wcB

    A Pan jaki konkretnie produkt by zastosował?

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    • Wylogowany
    • Elite Member
    • Elite Member
    • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca Mapei
    Więcej
    2023/03/16 08:31 #6 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience

    szypod post=68324 napisał: Zatkałem oby dwa wyloty. Niestety jest tak, że w bardziej wietrzny dzień ten zapach i tak się gdzieś przedostaje do łazienki. Jak się ucho do ściany przyłoży to słychać jak w rurach hula wiatr. Okadzając dymem te zaślepki nie widać jednak nigdzie, aby dmuchało z kanalizacji. Nie mam zielonego pojęcia skąd to może dmuchać.

    Zastanawiam się czy jest możliwość, że zapach przedostaje się kratką wentylacyjną od jakiegoś sąsiada. Ale każdy chyba powinien mieć swój pion, prawda?





     W wielkiej płycie niestety kanały wentylacyjne są połączone razem z sąsiadami .Na zasadzie serpentyny  Ale nie w każdym systemie Regionalnie wstawiano osobno lub murowano z bloczków .Blok w którym mieszkasz ile ma kondygnacji?

     

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/16 10:06 - 2023/03/16 10:06 #7 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    To nie jest wielka płyta tylko blok z lat 60 z cegły, są tylko 4 kondygnacje.
    Ostatnia2023/03/16 10:06 edycja: od.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/16 16:23 #8 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    sprawdź jeszcze w którą stronę jest kierunek przepływu powietrza w kratce wentylacyjnej ,czy wyciąga czy nawiewa , najlepiej wtedy , gdy wyczuwalny jest zapach  BIK

    BIK

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/16 19:19 #9 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Kup syfon natynkowy do pralki. Jest to  niewielki koszt 17,00zł. Jeżeli nie pomoże to trzeba szukać przyczynę dalej.
     

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/17 07:08 #10 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Cześć. Kilka pytań dodatkowych. Kiedy zaczęło występować to zjawisko (czy od zawsze) Jaki rodzaj kanalizacji jest na zewnątrz (podciśnieniowa, grawitacyjna czy szambo). Czy w mieszkaniu jest okap kuchenny podłączony do komina lub wentylator łazienkowy. Jak daleko na dachu jest wywiew z kanalizacji od komina wentylacyjnego.

    Bogdan
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/17 18:17 #11 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Cześć, zjawisko to zaczęło występować jakiś czas temu, wcześniej nie pamiętam, żeby śmierdziało. Nie jestem w stanie niestety też przypisać konkretnego zdarzenia związanego z tym zjawiskiem. Kanalizacja jest chyba zwykła grawitacyjna, na pewno nie szambo. W łazience jest wentylator łazienkowy, ale on był od zawsze. Okapu nie ma. Jeśli chodzi o wywiew i kominy to wygląda to tak:

    Plik załącznika:


    Pod zaznaczony komin przypada 6 lub 7 mieszkań. Widać, że przy nim jest 1 wywiew z kanalizacji, bardzo blisko. W sumie dobra uwaga. Jestem ciekawy czy to może mieć wpływ na zapach w łazience.

    Powietrze z mieszkania jest wywiewane na zewnątrz przez kratkę wentylacyjną w kuchni. W łazience też jest wywiewane na zewnątrz przez kratkę z wentylatorem (nawet jak wentylator nie jest włączony). Nie wiem czy fizycznie jest opcja, żeby ciąg się odwrócił? Natomiast zawsze jest tak, że jakby odłączyć przyłącze do pralki, czy rurki od umywalki to wieje mocniej lub słabiej z kanalizacji do łazienki.

    Czasem jest tak, że 3-4 dni nic nie śmierdzi, a później przez 1-2 dni bardzo śmierdzi. I tak w kółko.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/17 22:18 #12 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Czy jak spuszczasz wodę w WC to nie ma zjawiska wciągania wody z syfonu?

    boko

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/18 16:36 #13 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    nigdy nie słyszałem, żeby przy spuszczaniu wody zasysało wodę z syfonu.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/23 22:21 #14 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    Tego nie słychać. Widać w WC zachwianie poziomu w syfonie. Czy sprawdzana była drożność odpowietrzenia kanalizacji.

    boko

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/03/24 18:20 #15 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Zapach kanalizacji w łazience
    może zasysać , jeśli jest brak odpowietrzenia lub jest niedrożne BIK

    BIK

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Czas generowania strony: 0.322 s.