Temat 160x160 gr 6mm na ogrzewaniu podłogowym

Więcej
2024/02/20 18:29 - 2024/02/21 10:42 #1 przez
Mistrzowie, największy format jaki samodzielnie do tej pory kładłem  to 120x120 i gr 10mm. Mam wycenić pracę i potrzebuje waszej opinii.
Płytka gresowa 6mm 160x 160cm
Na razie wiem, że posadzka będzie z ogrzewaniem podłogowym. Posadzka anhydrytowa. Wiem jednak, że z wysokością mam równać się do deski trójwarstwowej.
Moje pytanie to przy czy przy tych warunkach niezbędna jest mata kompensująca? 
Pewnie jej brak to zbyt duża i nieakceptowalna szerokość fugi. Płytki przechodzą do łazienki więc może zastosuję matę, która będzie  pełnić zarazem funkcję hydroizolacji? Cos w stylu Sopro AEB? A może, żeby podnieść się na wysokości względem deski trójwarstwowej użyję Schlutter Ditra 25 albo UM 35 Mapei?
Rozwiązań jest wiele, nie mam przymusu technologii, chętnie wysłucham rad praktyków. 
Załączniki:
    Ostatnia2024/02/21 10:42 edycja: od.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2024/02/21 10:44 #2 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie 160x160 gr 6mm na ogrzewaniu podłogowym
    Cześć. Mam zaufanie i dobrze mi się pracowało na macie kompensacyjnej. Fuga przy tych płytkach to pewnie ze 3 mm min. Zapytał bym producenta lub dystrybutora o szer. fugi. Niedawno przy formacie 120x120 producent sugerował min 2mm. I konieczny wibrator.
    Pozdrawiam

    Bogdan
    Za tę wiadomość podziękował(a): ,

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2024/02/21 19:00 #3 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie 160x160 gr 6mm na ogrzewaniu podłogowym
    Za dużo tych dylatacji aby ryzykować , więc mata jest konieczna i jeszcze przejścia przez ściany nośne , jeszcze masz zabawę z anhydrytem od którego musisz się odciąć  BIK

    BIK
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2024/02/21 20:45 #4 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie 160x160 gr 6mm na ogrzewaniu podłogowym
    Nie wiem czy na anhydrycie będą robić dylatację. Jeszcze nie ma wylanej wylewki. Już doszedłem do tego, że mata to najrozsądniejsze rozwiązanie. Mniej kleju ale zabezpieczenie przeciwwilgociowe. :)

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2024/02/22 18:17 #5 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie 160x160 gr 6mm na ogrzewaniu podłogowym
    Cześć. i przede wszystkim zniwelowanie grubości z 6mm płytka do 14mm deski trójwarstwowej .Zawsze staram się używać maty.
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Nowe posty

    • Brak postów do publikacji.
    Czas generowania strony: 0.330 s.