Temat wpływ baterii termostatycznej na wskazania wodomierzy

Więcej
2023/11/30 01:01 #1 przez
Witam, od lat w kabinie prysznicowej mam zamontowaną baterię termostatyczną. Korzystam z sieci miejskiej, skąd dostarczana jest ciepła i zimna woda. Mam pytanie czy jest możliwe, że bateria taka powoduje nieprawidłowe wskazania wodomierzy? Pracownik spółdzielni mieszkaniowej sugeruje, że bateria jest uszkodzona, co powoduje cofanie się licznika ciepłej wody i że  dzieje się tak również wtedy kiedy bateria termostatyczna jest zamknięta. Czy to może być faktycznie awaria baterii, czy raczej wada urządzeń pomiarowych? Wdzięczna będę za opinie, bo nie ukrywam, że nie chciałabym pochopnie podejmować decyzji o wymianie baterii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2023/11/30 08:56 - 2023/11/30 11:51 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie wpływ baterii termostatycznej na wskazania wodomierzy
Załóż zawór zwrotny na rurze od ciepłej wody np. przy liczniku 

 


Załączniki:
    Ostatnia2023/11/30 11:51 edycja: od.
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    • Wylogowany
    • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
    • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
    Więcej
    2023/11/30 13:40 #3 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie wpływ baterii termostatycznej na wskazania wodomierzy
    Tak jak bateria padnie to ci nabija ciepłą wodę a zimną może cofnąć albo zawór jak kolega pisze albo bateria do wymiany. Czasami pomaga kilkukrotna zmiana nastawień temp. termostatu ale na jak długo nie wiem
    Za tę wiadomość podziękował(a):

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/11/30 19:31 #4 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie wpływ baterii termostatycznej na wskazania wodomierzy
    Dlatego już od pewnego czasu do baterii termostatycznych i nie tyko dodawane są specjalnie dedykowane krzywki ( koniki) z zaworkami zwrotnymi na ciepłej i zimnej wodzie , więc należało by sprawdzić działanie samej baterii - termostatu - można go wymienić , lub zamontować takie krzywki , , wymiana termostatu ( samego wkładu ) jest łatwiejsza BIK

    BIK

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    • Wylogowany
    • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
    • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
    Więcej
    2023/12/03 22:54 #5 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie wpływ baterii termostatycznej na wskazania wodomierzy
    Nie wiem czy taka wymiana coś daje bo wymieniałem raz bebechy i nic nie pomogło to była bidetówka przy WC finalnie wywalona .bo nic nie pomagało a zabudowana bateria i tylko zaślepienie zostało

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Nowe posty

    • Brak postów do publikacji.
    Czas generowania strony: 0.118 s.