Temat Lista rzeczoznawców jakości usług WIIH

Więcej
2024/02/25 11:58 #1 przez
Dzień dobry, szukam informacji czy rzeczoznawca budowlany (bądź inny do oceny jakości towarów i usług) wpisany na listę Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w jednym mieście może być wpisany na taką listę w innym WIIH - czy to jest ściśle związane z adresem działalności albo zamieszkania i nie można podlegać jednocześnie pod dwa województwa. Jak zrozumiałam to WIIH sprawuje nad rzeczoznawcami rodzaj nadzoru i za przekroczenie uprawnień może usuwać z rejestru, a podwójna pieczątka wydaje się niedozwolona w tym kontekście ale jednoznacznej informacji nie znalazłam o tym. może pomożecie? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
  • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Więcej
2024/02/25 18:58 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Lista rzeczoznawców jakości usług WIIH
Z tego co wiem nie ma rejonizacji i można zapisać się wszędzie przykład (Józek Karwowski) prezes Normatyw
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/02/25 20:54 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Lista rzeczoznawców jakości usług WIIH
Bardzo dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2024/02/25 21:12 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Lista rzeczoznawców jakości usług WIIH

lech mirosław post=69355 napisał: Z tego co wiem nie ma rejonizacji i można zapisać się wszędzie przykład (Józek Karwowski) prezes Normatyw


W treści Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 2 sierpnia 2001 r. w sprawie list rzeczoznawców do spraw jakości i usług jest zapis określający gdzie należy kierować wniosek o wpis na listę rzeczoznawców:

Wniosek, o którym mowa w ust. 1, wnosi się do właściwego miejscowo wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej.

Myślę że nie można podlegać jednocześnie pod więcej niż jeden inspektorat.

dziennikustaw.gov.pl/D2001085093101.pdf

 
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/02/25 21:29 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Lista rzeczoznawców jakości usług WIIH
Ja też tak rozumiałam to właśnie z rozporządzenia - "właściwej miejscowo" siedziby WIIH nie może być w dwóch miejscach jednocześnie bo albo mamy właściwość miejscową z siedziby albo z miejsca zamieszkania i urzędu skarbowego. ale może być sytuacja że "właściwy miejscowo " jest zrozumiany dla każdorazowych realizacji czynności rzeczoznawczych na konkretne zamówienie konsumenta, więc rzeczoznawca mógł zrobić ekspertyzę w Warszawie to musi się wpisać do WIIG Warszawy, bo inaczej nie ma prawa tam działać . Nie wiem:( to są czyste spekulacje, bo przepisy wprost nie określają. Logika przemawiała mi za tym że może być tylko pod jednym inspektoratem bo po to ma nadany numer w rejestrze żeby można go było zweryfikować czy jest rzetelną osobą i ma uprawnienia, czy został skreślony za jakieś ewentualne naruszenia obowiązków i nie można zlecić mu opinii jako rzeczoznawcy z listy. Przyjmując możliwość rejestracji w różnych inspektoratach na raz, trzeba by wyeliminować charakter nadzorczy inspektora handlowego wobec rzeczoznawców i możliwość działań dyscyplinarnych za naruszenia przez nich prawa albo etyki zawodowej, bo jaki to by miało sens jeśli rzeczoznawca będzie miał inny numer z listy w każdym województwie. Co by mu zrobiło usunięcie z listy przez jednego inspektora skoro by podmienił pieczątkę i posługiwał się zaświadczeniem o wpisie od innego inspektora ... no to to byłoby żonglowaniem bezprawnym sprawowaniem funkcji I to właśnie w segmencie kontroli jakości usług na rynku. ale nie wiem dlaczego nie mogę nigdzie tego znaleźć czy to jest tak proste że ustawodawca nie pomyślał żeby umieścić to w przepisach i ja nie widzę tej oczywistości czy to jednak jest wątpliwe.. a Fakt jest taki że mam rzeczoznawcę który jest ze Szczecina i z Rzeszowa na raz a zrobil rażąco nierzetelną opinię wręcz dyktowaną przez konsumenta w próbie oszustwa na grube pieniądze wykonawcy. Dziękuję za odpowiedzi bo może burza mózgów nas gdzieś doprowadzi albo pojawi się osoba która jest 100% pewna bo jest wewnątrz tego adwokat radca prawny notariusz nie może być w dwóch korporacjach samorządowych jednocześnie jak chce się przenieść to musi się wypisać ale to jest bardzo jasno określone, a tutaj nic nie jest jasno określone, rozporządzenie ma półtora strony a w ustawie o inspekcji handlowej jest ustęp 1 artykułu poświęcony rejestom rzeczoznawców i tam jest właśnie to wstrętne słowo właściwy:)))
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/02/26 19:13 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Lista rzeczoznawców jakości usług WIIH
Wpisujemy się na listę zgodnie z miejscem zamieszkania , wiąże się to z ewentualnym dojazdem czy tzw rejonem działalności , ale Rzeczoznawca może opiniować w całym kraju , jeśli klient Go powoła BIK

BIK
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/02/29 00:24 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Lista rzeczoznawców jakości usług WIIH
Bardzo dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.074 s.